Teatrikus päädis meeleoluka teatripeoga

Mitu kuud väldanud teatrimaraton TEATRIKUS lõppes 22. juunil Narva Vaba Lava teatrikeskuses toimunudteatrifestivaliga, kus selgitati välja parimad etendajad ja lavastajad ning ette kandmisele tuli 9 erinäolist teatritükki.   TEATRIKUS festival lõpetas mitu kuud toimunudteatrikoolituse, mille eesmärgiks oli aidata iseseisvatelteatrigruppidel end veelgi arendada ning  samal ajal uutekolleegidega tutvuda. Mitmekuulise koolituse jooksul tutvuti niilavastusideede arendamisega kui ka.

XV Harrastusteatrite riigifestival toimus 26.-28.jaanuarini 2018 Võrus

XV Harrastusteatrite riigifestival toimus 26.-28.jaanuarini 2018 Võrus. Žürii koosseisus Urmas Lennuk (lavastaja ja dramaturg), Toomas Lõhmuste (kõne õppejõud) ja Rait Avestik (teatikriitik) tunnustasid järgmisi harrastusteareid ja näitlejaid. GRAND PRIX Teater KaRakTer Adomas Stančikas “Mida talle öelda ehk Tigu” lavastaja Nerijus Gedminas (Leedu) LAUREAADID Oomeriteater Anton Tšehhov “Onu Vanja” lavastaja Maret Oomer Kolmas Voorus instseneering Indrek.

Auhinnad

3.-4. mail 2014 Rannus toimunud Tartumaa ja Jõgevamaa harrastusteatrite festivalil RANDEN 2014 pälvisid Aireé Pajur ja Rein Annuk parima naispeaosatäitja ja parima meespeaosatäitja tiitlid lavastuses “Fokstrott” (lavastaja Tess Pauskar) mängitud rollide eest. “Fokstrotti” saab taas näha Vändras toimuval külateatrite festivalil augustis ning uuel hooajal on kavas anda külalisetendusi mujal Eestis.