Tabamata Pisuhänd

tabamata pisuhand

Veiko Märka
Tabamata pisuhänd
(2009-2010)

Lavastaja Raivo Adlas
Mängivad Andres Murdvee, Piret Kuub, Urmas Kalla, Erlend Kollom, Veiko Saago, Leo Hernits, Tõnu Kolju, Helve Nurk, Kadi Meriluht, Kuido Nõmme, Sander Soo, Matti Linno, Julia Laffranque, Aire Pajur, Peeter Novoseltsev, Imbi Uibo, Madli Uuemäe, Jaan Sudak, Ursula Noor, Liivi Paal

 

Oktoobri viimasel päeval esietendus Tartu endises hullumajas Raivo Adlase lavastatud “Tabamata pisuhänd.” Veiko Märka algupärane näidend liidab endas Ed. Vilde loomingulised tegelased. Kaasategevad on ka Vilde, Sööt, Liiv ja Grenzstein ise. Näidend on absurdihõnguline, sürreaalne ja koomiline. Näidend pakub oma lahendused mitmele Eesti kultuuriloo mõistatusele. Näiteks: miks Viisk, Põis ja Õlekõrs tegelikult Viljandisse ei jõudnud? Kuidas tsaarirežiim ajas nurja Vilde püüdlused lepitada mõisnikud ja talupojad pärast 1905. aasta revolutsiooni? Miks edukas kinnisvaraarendaja Juhan Liiv endale hullupaberid muretses? Kes oli süüdi andeka teatriuuendaja Aggio Bachmanni varases surmas? Lisaks põgus ekskurss Vildede perevägivalla tagamaadele.

GRENZSTEIN: Mis vägev nõu teil siis plaanis on, lugupeetud Viisk, Põis ja Õlekõrs?
KÖIS: Köis, vabandage väga, mitte Põis.
VIISK: Me tahame käsikäes ja Jeesusele kiitust lauldes minna Tartust Viljandisse.
VILDE: Väga veider mõte.
SÖÖT: Miks just sinna?
ÕLEKÕRS: Jehoova ilmutas ennast meile ning teatas, et saadab meile ning kõigile meie jüngritele Viljandisse järele Valge laeva, mis võtab meid pardale ja purjetab Kuningriigi Saali, kus valitseb igavene õndsus.