Trooja sõda ei tule

  • Trooja s6da ei tule

TROOJA SÕDA EI TULE

Autor – Jean Giraudoux
Lavastaja – Tarmo Kruus
Laval – Rein Karu, Anne-Mai Tevahi, Andri Viinalass, Kristiina Metsanurk, Martin Metsanurk, Janno Puusepp, Rein Annuk, Elo Järv, Matti Linno, Tiina Tasa, Ingrid Ulst, Kent Joosep

Lev Tolstoi on öelnud: „Kaheks kõige võimsamaks sõjameheks on kannatlikkus ja aeg.“ Trooja sõda, mida peetakse esimeseks sõjaks Euroopa ja Aasia vahel, on oma 4000-aastase jutustamisloo jooksul saanud tuttavaks mõlemaga. Aeg on meid kostitanud uute sõdade ja samade küsimustega, kannatlikkus aga andnud mingisugustki lootust, et kord saabub „sõda, mis lõpetab kõik sõjad“.
Jean Giraudoux näidend „Trooja sõda ei tule“ näitab meile kahte päeva enne Trooja sõja algust. Kahte päeva maailmas, kus omavahel kohtuvad lootus ja lootusetus, ideaalid ja ideaalitus, sõda ja rahu. Kahte päeva maailmas, kus antakse endast kõik, et sõda ära hoida, selleks aga ometi vargsi valmistudes. Kahte päeva, mil selle mõttetu tegevuse, mida me elamiseks nimetame, kõrval peame küsima:
„Miks sõda?“
„Kas sõda on paratamatus?“
„Millest see paratamatus tuleneb?“
„Kas teades olnut, suudame me muuta tulevat?“
„Kas nägu, mis saatis teele tuhat laeva, suudab neist tuhandest laevast peatada kas või ühe?“

„Me räägime Helenast. Pole mingit kahtlust, et ta on üks neid harvaesinevaid olendeid, keda saatus oma erahuvides maa peale saadab. Väliselt pole neis midagi erilist: teinekord on see mõni külaohtu väikelinn, mõni plikaohtu kuninganna, aga kui te neid puutute, siis hoidke alt. See ongi elus kõige raskem – eristada neid inimesi ja asju, mis kuuluvad saatusele. Teie seda ei osanud.“

Esietendus 18.novembril 2016 kell 19 Athena keskuse pööningusaalis (Küütri 1, Tartu)

Piletid 10.- / 7.- müügil Piletilevis ja tund enne etenduse algust kohapeal. Kuni septembri lõpuni piletid 30% soodsamad!
Sooduspilet kehtib õpilasele, üliõpilasele ja pensionärile. Lapsed kuni 7. a (k.a) tasuta.