Poistekool

Poistekool

 

Poistekool

Lavastaja ja teksti autor: Kätlin Padesaar
Osalised:
Arlette Arendi, Karmo Filimonov, Birgit Kerna, Kadri Kiiker, Kristi Kimmel, Emma Kinnunen, Kristjan Käärik, Ülle Märdimäe, Kristina Rästas, Ragne Savi, Sigrid Soosaar, Janee Undrits, Jürgen Hendrik Voitka

Ühiskond on oma viimaselt kuristikult alla veeremas. Kas on keegi, kes tuleb appi teda päästma? Kas keegi ulatab abistava käe või läheb kõik samaviisi edasi?
Mitterassistlik Poistekool (MRP) on selline mõnevõrra kummaline koht, kuhu saadetakse need poisid, kes ei vasta klassikalise üldtuntud „tugeva inimese“ kriteeriumitele. Ühiskonna silmis on nad meile häbiväärsed ja neid peaks ülejäänud inimestest eraldama, justkui omal ajal tehti pidalitõbistega.
Lugu räägib 9-st MRP õpilasest, kellel kõigil on oma konkreetne põhjus, miks neid ära saadeti. Loo keskmes on aga Gustav, kes jutustab meile oma nägemuse käesolevast ühiskonnast, MRP-st ja oma klassikaaslastest. Võib-olla õnnestub tema loost midagi õppida?
MRP poisid on mõnes mõttes väga erilised, sest nad märkavad asju enda ümber. Nad oskavad vaadata ja näha. Nad on täis märkamist. Aga nagu ka meie, otsivad nemadki oma kohta siin maailmas. Või mõnes teises maailmas. Igaühel on suure maailma sees oma maailm, kuhu ta kuulub. Milline on sinu maailm? Milline on see tegelikult?
NB! Tegemist on ühiskonnakriitilise looga väga erilistest poistest. Tänapäevase ühiskonna mõttemaailma suured patrioodid ja armastajad, teid on teavitatud võimalikust kriitikast.

Kuupäevad: 25.10 (esietendus); 26.10; 28.10; 31.10; (iga kord kell 19.00) ja 02.11 kell 16
Koht: Saksa Kultuuri instituut

Etenduse kestvus: umbes 1h